guidorace20

Kötetlen beszélgetés

465 posts in this topic

Ebben a topikban lehet mindenről beszélgetni, rendszámról, időjárásról, az ebédről, kis-nagyállatokról és bármiről :)

Ráadásul tudok topicot nyitni. :)

1

Nagyon örülök ennek a topicnak! :)

Be is dobnék egy jó témát: Ti hogyan szoktatok spottolni?

Nyilván kiállításokon, találkozókon, parkolóban nem nagy kihívás, de a forgalomban közlekedő autókat nekem kicsit kínos spottolni. Tartok tőle, hogy egyszer valaki megáll és kellemetlen kérdéseket tesz fel a tevékenységemmel kapcsolatban. Nektek van valami taktikátok ennek a kivédésre, vagy egyszerűen nem foglalkoztok vele? :D

0

Köszi, hogy léterhoztad a topikod, nagy terveim voltak a szünetre, de aztán betemetett a valóság, nekem eddig nagyságrendileg 2-3x volt olyan szitum, hogy megkérdezték, miért fotózok, de amikor elmondtam, nem volt semmi gond, Jellemzően biciklizve meg ritkábban sétálva fotózok, meg persze kocsiból, de ez utóbbival kapcsolatban vagy még nagyon sokat kell tanulno vagy nem jó hozzá a gépem.

Ja és a tavalyi év potátlan táblahamisítása:

post-21895-0-52536100-1420654141_thumb.j

Amellett, hogy nincs WEI körzet, nem is kezdődhet a számsor nullával

3

Szerencsére eddig én nem kerültem ilyen helyzetbe, csupán az autópályán dudáltak rám páran amikor a hídon mászkáltam. :D

Én egyetlen "problémás" rendszámmal találkoztam tavaly akkor, amikor meglátogattuk a nyíregyházi piacot. Az kocsim felé tartva lefotóztam egy spanyol rendszámot, persze csak inkognitóban, mert az a környék nem arról szól, hogy csak úgy lehet fotózgatni. :D

es54471.jpg

Aztán amikor feltöltöttem a galériába, a spanyol kollégák jót derültek rajta, mert kiderült hogy ez egy 2005-ös kiadású rendszám egy legalább 2011-es autón, és ez legálisan nem működik náluk.

Egyébként ha arra jártok, mindenképp guruljatok el a piac felé, sok érdekes autót/rendszámot látni. Itt láttam életemben először kínai autót, egy Emgrand EC7-est kárpátaljai rendszámmal, illetve egy Lada 2114-est. Sajnos egyikről sem lett normális fotóm, a Ladát lehet látni egy német spot hátterében.

Maga a piac is megér egy órás sétát, olcsó az édesség és jó is, viszont a tömlős sajt nem vált be. :D

1

Szerencsére eddig én nem kerültem ilyen helyzetbe, csupán az autópályán dudáltak rám páran amikor a hídon mászkáltam. :D

Én egyetlen "problémás" rendszámmal találkoztam tavaly akkor, amikor meglátogattuk a nyíregyházi piacot. Az kocsim felé tartva lefotóztam egy spanyol rendszámot, persze csak inkognitóban, mert az a környék nem arról szól, hogy csak úgy lehet fotózgatni. :D

es54471.jpg

Aztán amikor feltöltöttem a galériába, a spanyol kollégák jót derültek rajta, mert kiderült hogy ez egy 2005-ös kiadású rendszám egy legalább 2011-es autón, és ez legálisan nem működik náluk.

Egyébként ha arra jártok, mindenképp guruljatok el a piac felé, sok érdekes autót/rendszámot látni. Itt láttam életemben először kínai autót, egy Emgrand EC7-est kárpátaljai rendszámmal, illetve egy Lada 2114-est. Sajnos egyikről sem lett normális fotóm, a Ladát lehet látni egy német spot hátterében.

Maga a piac is megér egy órás sétát, olcsó az édesség és jó is, viszont a tömlős sajt nem vált be. :D

Mi Nyiregyre (ahogy a miskolci rokonok mondják) állatkertbe szoktunk lárni, sok régi ukrán rendszámot lehet arrafelé láti

0

Mi Nyiregyre (ahogy a miskolci rokonok mondják) állatkertbe szoktunk lárni, sok régi ukrán rendszámot lehet arrafelé láti

Jaja! Nekem is sikerült spottolni egy öreg ezerkettest meg egy W126os Mercit a piacnál. Szovjet rendszámmal már nem engedik át a határon őket, igaz?

0

Jaja! Nekem is sikerült spottolni egy öreg ezerkettest meg egy W126os Mercit a piacnál. Szovjet rendszámmal már nem engedik át a határon őket, igaz?

asszem nem, de guido mégis lekapott egyet Vecsésen
0

Azt láttam, nem semmi. :D Ráadásul facebookon küldött egy Google Street View linket, ahol kiszúrt egy szovjet rendszámos katonai teherautót, szintén Vecsésen. :D

Régebben Ukrajnából alkatrésznek behozott öreg oldalkocsis Ural/Dnepereket láttam úgy hirdetve, hogy még szovjet rendszám volt rajtuk, de mostanság nem láttam egyet sem.

0

Azt láttam, nem semmi. biggrin.png Ráadásul facebookon küldött egy Google Street View linket, ahol kiszúrt egy szovjet rendszámos katonai teherautót, szintén Vecsésen. biggrin.png

Régebben Ukrajnából alkatrésznek behozott öreg oldalkocsis Ural/Dnepereket láttam úgy hirdetve, hogy még szovjet rendszám volt rajtuk, de mostanság nem láttam egyet sem.

Az hagyján, hogy belinkeltem de mikor kisétáltam egyet se láttam kinn :D

0

Idén egy Audi S6-os tulaja kezdett el ugatni, amikor lefotóztam (benne ült, de egyáltalán nem látszott kintről), de gyorsan visszaült, úgy látszik, zavarta a havaseső. :D Pedig megkapta volna, hogy vegyen sima A6-ost, azt majd nem fotózom le.

Régen, amikor még kezdő voltam, egy k...a kinézetű nő megállított, és kitöröltette a képet a kocsijáról (szakadt régi Mondeo, német NK-s rendszámmal). Sajnos NK-t azóta se sikerült fotóznom... Egyébként az esetek 99%-ában azt hiszik, hogy parkolóellenőr vagyok.

A forgalomban fotózással nincs problémám, senki nem olyan hülye, hogy megálljon az út közepén balhézni. :D Legfeljebb villantanak néhányat, illetve mostanában egyszer egy román dudált, pedig őt nem is fotóztam.

A legjobb barátom mesélte, hogy valamikor a 2000-es évek elején voltak a nyíregyházi piacon az anyukája rokonaival, akik arrafelé laktak. Feltűnt az anyukájának, hogy senki nem akar alkudni vele, mire a rokonai mondták, hogy biztos azért, mert egy elég új Opellal jött. :cool: Másnap a rokonok Trabantjával mentek, és voálá, minden olcsóbb lett.

2

Másnap a rokonok Trabantjával mentek, és voálá, minden olcsóbb lett.

Én barom meg bementem bőrkabátba meg fekete nadrágba a sok tréningruhás figura közé. Egy üveg horilkát nem tudtam kicsikarni egyikből sem, biztos azt hitték valami hivatalos személy vagyok. :D

Mellékesként egy igényes "show" rendszám egy drift verseny depójából:

15653814353_0e50021559_b.jpg

Edited by Dongi
4

Ez tényleg szép! :yes:

Kinek honnan származik a nickje, avatarja?

Az "antenn" igazából nem utal semmire, ezt találtam ki még 12 évesen. :D Tudnék jobbat, de már túlságosan megszoktam... Az avataromon a most már 15 éves Marci macskánk van. (Korábban Bátor, a gyáva kutya volt a képem)

2

Guidorace20: Ezer éves nick még a Club Penguin nevű játékban volt, 11-12 éves koromba :D Az avatarom meg most akarom kicserélni, mert Kevint csak karácsonyra akartam betenni. Ha már a beszólogatás, egy COC-os német lakókocsit akartam lefotózni pár éve és beszólt egy c...nyasszony hogy Mit fotózóóó' e!? Jobbnak láttam elmenni a helyszínről. Meg az egyik lengyel fotómon bemutattak nekem azt feltöltöttem a lengyel galériába. :D

3

Rossz szójáték a moralizálásra, régebben magyar politikával kapcsolatos blogokon használtam, azóta ott Dub hadnagy lettem, viszont a Svejk (ami persze az egyik kedvencem) itt is visszaköszön (immár duplán).

2

A Róbert név sokszoros becézése után alakult ki a "Dongi". Sok logika nincs benne igazából. :D A képem pedig a Brickleberry rajzfilm-sorozat Bodean nevű mellékszereplőjét ábrázolja, aki egy nagyon buta lakókocsi-parkos parasztot testesít meg. Szimplán csak viccesnek találom. :D

2

442 még 2007ben regisztrálni próbáltam a videobomb oldalon most indavideonak hívják.

A nevemmel való sok sikertelen próbálkozás miatti idegesség leigénytelenítette a nevemet.

(1971 Oldsmobile 442 a 4-4-2 valami olyasmit jelent, hogy 4 karburátoros motor 4 sebességes váltó és 2 kipufogó)

Ehhez meg volt avatarom is valami ilyesmi vicces rajz

977fn244vbhmnvlvwqlk.jpg

A mostani az mp3s nevű orosz oldal alap avatarja és az én fejemen is mindig rajta a füles.

Az 1ik biciklis túrán majdnem sikerült lefotóznom egy autóbalesetet, helyette a melette álló autót sikerült. Úgy 1km múlva beértek a barátaim biciklivel beálltam hátra a sorban aztán elment melletünk azaz autó gondoltam h itt valami baj lesz mondtam a a barátaimnak, hogy:

Értem jöttek. Abban a pillanatban kézifékes kanyarodás látványosabb és büdösebb volt, mint a TVben. Srác kiszál a kocsiból fekete napszemüveg fehér izom poló izom nélkül még többen kiszállnak sikerült kimagyarázni meg tettetni a hülye gyereket, de ha a barátaim nincsenek ott

akkor szarrá vernek.

Azóta kerülöm a feltűnően fiatal vezetőjű kocsikat vagy hátra fele fotózok miközben előre figyelek a vezetésre, mintha csak a kezemben vinném a fényképezőgépet.

0

Biciklis sztorim nekem is van, sőt az is Zala megyei, csak nem fotózással kapcsolatos... A kistolmácsi tónál nyaraltunk, jött pár HVCS, és elkezdtek valami borzalmas zenét bömböltetni az ócska 3-as Golfjukkal, úgy, hogy távolabb ültek le. Balhézni nem akartam, de birkaként tűrni se, úgyhogy amikor elindultam, egy nagyot köptem a Golfra. Nem tudtam, észrevették-e, úgyhogy nagyon tekertem, de nem jöttek utánam.

Másnap egyébként megint volt egy zenélő kocsi (másik), de abból normálisabb zene szólt, ezért nem zavart különösebben.

Nem gondoltam, hogy a Dongi a Róbertből jön... :D Azt hittem, becézett vezetéknév. Egyébként hogy állítottad be, hogy a fórumon ez az avatarod legyen, a galériában meg a 126-os Merci?

1

Nem gondoltam, hogy a Dongi a Róbertből jön... biggrin.png Azt hittem, becézett vezetéknév. Egyébként hogy állítottad be, hogy a fórumon ez az avatarod legyen, a galériában meg a 126-os Merci?

Én most mindkét helyen ugyanazt látom, de korábban másoknál láttam már ilyet (leginkább azt, hogx a fórumon volt neki, a galériában meg nem)

0

Ki mit gondolt elöször a másik nevéről-képjéről, hogy honnan ered?

guidorace20 - olasz származásu családból való és ez a beceneve

Flat-6 - motorfajta

Dongi - köze van a dongóhoz

moralisa - lány, aztán később a képről, hogy egy több mint 35 éves alkoholista férfi

antenn - autó antennája

twiaj - renault twingo, aj a nevéhez van köze

2

Ki mit gondolt elöször a másik nevéről-képjéről, hogy honnan ered? guidorace20 - olasz származásu családból való és ez a beceneve Flat-6 - motorfajta Dongi - köze van a dongóhoz moralisa - lány, aztán később a képről, hogy egy több mint 35 éves alkoholista férfi antenn - autó antennája twiaj - renault twingo, aj a nevéhez van köze

guidorace-t ismertem annyira, hogy tudtam, hogy értelmetlen (mint az enyém) :D Moralisáról a Monára asszociáltam, a tiedet meg szimplán nem tudtam, hogy miért pont annyi (esetleg "Galaxis útikalauz" utalás lehetne, bár még nem olvastam)

Az orosz 664 nickről viszont mindig az jut az eszembe, hogy 442+222 :yes:

Azt legalább eltaláltad, hogy moralisa a legidősebb magyar tag, akiről tudok.

2

Flat-6 - motorfajta

moralisa - lány, aztán később a képről, hogy egy több mint 35 éves alkoholista férfi

antenn - autó antennája

Na ezen nagyon jót röhögtem :D

Flat-6 - motorfajta

antenn - autó antennája

Ezen jót röhögtem :D

1

Egy szolgálati közlemény, elsősorban rentha92-re vonatkozik: a fórumban a Report nem a választ jelenti, hanem egy hibajelentés küldését a moderátotoknak, Hs idézni szeretnél egy korábbi hozzászólást (okat), akkor a Quote (MultiQuote) gombra kattintással teheted meg.

Még egy dolog, ami talán inkább a szabályok közé tartoziк: ha egy képedet 2 különböző hozáászóláshoz is hozzá szeretnéd adni, akkor elég 1x föltölteni (persze ha valami képhostingról linkeled be, akkor ez nem érdekes), utána az itteni menüben levő MyMedia paranccsal bárhova be tudod rakni.

Ami meg a nickeket és avatarokat illeti, az én avatarom azért nem önarckép, hanem Svejk, 442-ről a 4-4-2 nevű általam mellesleg egyáltalán nem olvasott focis újság ugrott be, rentáhról az üveggolyózás, gyerekkoromban így hívtuk a védőfalat vagy várat, amivel valahogy meg lehetett vldeni az üveggolyónkat (nálunk klikker volt a neve) a támadóétól, Donginál föltételeztem, hogy becenév, bár a Róbertre nem asszociáltam, a többiekkel kapcsolatban nem voltak különösebb elképzeléseim (kivééve persze a rendszámnickeseket)

1

Érdekes, én bele sem gondoltam, kinek miből jöhet a neve :D

Anno, még amikor idekeveredtem az oldalra, a moralisát mindig monalisának olvastam :D :D ( De már megtanultam olvasni :p )

Az antenn-ről nekem egy keszthelyi fura figura jutott eszembe, neki antenna a beceneve, keressetek rá youtube-on. A Flat-6-ról pedig 6-os ház (?) bár semmi értelme.. A 442-ről pedig azt gondoltam, valami telefonszám kezdete-vége lehet, esetleg egy rendszám számai lehetnek.. A saját nevemen viszont meglepődtem amikor kitaláltátok, bár érdekelne azért pár tipp mire gondoltatok. Anno középiskolában a hálózatra mindenkinek volt saját bejelentkezési neve, ami 8 karakter volt: az év utolsó száma, mikor beiratkoztál, az osztályod betűje, a vezetékneved első, illetve a keresztneved első 3 karakteréből állt. Aztán a kocsim neve egész megtetszett ebben a formában, és elkezdtem használni több oldalon. (először talán az indexen)

1

A saját nevemen viszont meglepődtem amikor kitaláltátok, bár érdekelne azért pár tipp mire gondoltatok.

Elöször az index Renault Thalia fórumon láttam és pont arra gondoltam ami.

1

guidorace20 - Versenykedvelő, 20as szerencseszámmal, nézte a Jersey Shore-t ( abban az összes olasz amerikai srác "guido")

Flat-6 - Porsche vagy GoldWing rajongó

442 - rendszám számai, de az Oldsmobile-kapcsolat is eszembe jutott

moralisa - Mona Lisa személyre szabva

antenn - ??? (Antenna Hungária Zrt.?)

twiaj - elképzelésem sincs, azóta sem :D

JVZ-322 - na ez könnyű volt :D

rentha92 - 92-es születésű, valahogy az autóbérléssel kapcsolatos (rent)

Scatty - Nyilván valami becenév :D

A korábbi "problémás rendszámok" témával kapcsolatban eszembe jutott ma egy régebbi sztori:

Volt egy első generációs Nissan Almeránk ami miután a család több tagját kiszolgálta végül be lett számíttatva egy új autóba. A kereskedés udvarán porosodott hónapokig. Szomorúan néztem oda mindig amikor arra jártunk, hiszen a gyerekkorom egy részét abban töltöttem. Aztán egyszer eltűnt. Egy hónappal később viszont találkoztam vele Gyöngyösön, az egyetlen szembeötlő különbség csak az volt, hogy Jugoszláv(!) rendszám van rajta. Ez valamilyen módon legális eljárás lehetett a 2000-es évek közepén? :D

1

Érdekes. Nekem 442-ről az ugrott be, hogy övé lehet a JJT-442, vagy a JTT-442 vagy a KKA-442 rendszámú autó. Esetleg mindhárom.

Rentha92: mielőtt olvastam volna az eredetét, kapásból egy 92-es születésű Renault Thalia-tulajdonost sejtettem a név mögött.

Flat-6: tutira a 6-os számú lakásban lakik.

guidorace20: olasz rallyversenyző 20-as rajtszámú kocsival.

antenn: az avataron látható cicája neve

Dongi: valamilyen futballistabecenév a megyei III-ban

moralisa: felesége vagy leánygyermeke nevéből létrehozott nicknév.

És hogy nekem milyen ötlettelen a nickem meg az avatarom is...

1

Kelemetlen szituáció-téma.

Novemberben voltam Ajkán és fotóztam a jó kis szocreál lakótelepen egy belga rendszámú Volvo-t, mire a hátam mögött kilépett valami kisboltszerű helyiségből egy nálam kb másfél fejjel magasabb cigó, hogy mi a problémám a kocsival? Mondom semmi, csak érdekesnek találom a belga rendszámot. Kérdem, övé-e az autó. Azt mondja az apjáé, de mégis mi a problémám vele? Mindezt az aurámba mászva, cigifüstöt fújva az arcomba. Mondom nincs semmilyen probléma. Akkor töröljem ki a képet és akarja látni, ahogy törlöm. Látta, hogy van még autós kép, azt mondja azokat is töröljem, mondom már miért törölném, semmi köze hozzá. Akkor húzzak onnan a g..ibe! Távoztam...

Parkolóőrnek eddig 3-szor néztek, egyszer egy BMW X3-tulajdonos figura jött felém könyörögve, hogy csak 5 percre állt meg, legyek szíves ne írjam fel. Mondom rendben uram, semmi probléma :D A fotó még éppen sikerült előtte...

2

Olasz rallyversenyző lettem :D

A JVZ-322-ről az első időkben egy busz jutott eszembe.

2

Velem már az is előfordult 2x, hogy valaki a neten találta meg magát, és a kép levételét kérte. Az egyik egy A-s rendszámú Favorit volt, amit töröltettem, mert nem jutott az eszembe az elrejtés (egyébként nem is voltak olyan jó képek).

A másik ez volt, azt írta a tulaj, hogy erre a kasznira csak úgy feltették a rendszámot, hogy kipróbálják, ezért nem szeretné, ha mindenki látná. (a kommentekben szerepel az igazi rendszámával) Ez csak kékszemet kapott, főleg, hogy nap képe is volt, amit szerintem nincs értelme törölni.

Ma volt valaki a Bamako rajtjánál?

1

Ma volt valaki a Bamako rajtjánál?

Ne is mondd, nagyon akartam menni. Még decemberben eldöntöttem, erre pont a hét elején kaptam munkát így esélyem sem volt felmenni... Kárpótlásképp több keleti/elhagyott/régi vagy külföldi rendszámú autót láttam ezen az egy héten, mint egyébként 3 hónap alatt szoktam. :D Fontolgatom egy dashcam beszerzését. :)

Te voltál most? Láttam hogy tavaly készítettél fotókat.

0

Ne is mondd, nagyon akartam menni. Még decemberben eldöntöttem, erre pont a hét elején kaptam munkát így esélyem sem volt felmenni... Kárpótlásképp több keleti/elhagyott/régi vagy külföldi rendszámú autót láttam ezen az egy héten, mint egyébként 3 hónap alatt szoktam. :D Fontolgatom egy dashcam beszerzését. :)

Te voltál most? Láttam hogy tavaly készítettél fotókat.

Voltam, és sokkal többen indultak, mint tavaly, ráadásul a külföldi résztvevők aránya is nagyobb. :cool:

Párat már feltöltöttem.

1

Voltam, és sokkal többen indultak, mint tavaly, ráadásul a külföldi résztvevők aránya is nagyobb. :cool:

Párat már feltöltöttem.

...sszameg. :D Nincs más lehetőségem, mint megnézni hogy te miket gyűjtöttél be. :)

Más téma:

Jártatok már úgy, hogy elkötelezetten próbáltatok lefotózni egy autót és az utolsó pillanatban betoppant egy csinos hölgy a képbe? :D

16124563059_5b969a7705_b.jpg

(Persze olyan képet ide se tegyetek fel amelyen felismerhető személy van, a remek személyi jogi törvényeink itt is élnek...)

4

A sok ember közül akik minden próbálkozáskor beálltak elém, ő rá nem sajnáltam a helyet

qjtut4oi3ljulmvco24x.jpg

3

Úgy látszik a Mustangok kortól függetlenül vonzzák a bámészkodó lányokat. :)

0

guopguj9jfat3g3n55c1.jpg

és mond meg milyen autók vannak a képeken

eg2r9jf2v5u1hb5hg7qp.jpg

b7vbxp3x0npminalc77.jpg

2

guopguj9jfat3g3n55c1.jpg és mond meg milyen autók vannak a képeken eg2r9jf2v5u1hb5hg7qp.jpgb7vbxp3x0npminalc77.jpg

- Toyota Celica GT-Four (fekete)

- Citroen SM (türkiz)

- Opel GT (piros)

- Iso (Rivolta) Fidia (világosbarna)

- Iso (Rivolta) Lele (Fidia melletti piros)

- Toyota Supra Mk3 (Fidia mögötti fekete)

- Lancia Beta (Lele mögötti piros)

Ennyit sikerült felismerni. :D

Gyönyörű autók egyébként, Iso-hoz még sosem volt szerencsém.

2

- Toyota Celica GT-Four (fekete) - Citroen SM (türkiz) - Opel GT (piros) - Iso (Rivolta) Fidia (világosbarna) - Iso (Rivolta) Lele (Fidia melletti piros) - Toyota Supra Mk3 (Fidia mögötti fekete) - Lancia Beta (Lele mögötti piros)

Oké.

a piros Maserati:

rj3c6dpgxorsshypk3.jpg

és a Lele:

http://hu.platesmania.com/nl/nomer925

1

Hoppá, tényleg! :D

A hasonló kialakítású C oszlop (??) viccelt meg.

Lancia%20Beta%20Montecarlo%201977%20rear.jpg

Visszatérve a csajos témához:

Itt éppen a 2013-as Queen of Europe bütyköli a versenyautóját a szerelője társaságában:

16334990875_b9b85fbcd4_b.jpg

1

Néha totál analfabéta vagyok az autókhoz, ezért bátorkodom megkérdezni, hogy mi alapján lehet a BMW-ket beazonosítani, ha nincs ráírva a típusa? A Mercedesekkel is sokszor így vagyok... :wacko:

0

Néha totál analfabéta vagyok az autókhoz, ezért bátorkodom megkérdezni, hogy mi alapján lehet a BMW-ket beazonosítani, ha nincs ráírva a típusa? A Mercedesekkel is sokszor így vagyok... :wacko:

Az új modellekkel én is bajban vagyok, például a mai NAS rendszámos Mercit nekem is le kellett ellenőriznem, hogy pontosan melyik modell. Legegyszerűbb ha felmész az angol Wikipédiára, beírod a keresőbe a tippedet (pl. Mercedes E-Klasse) és lehet hogy ezzel meg is találtad a pontos modellt. Ha mégsem, akkor az oldal alján van egy idővonal, ott láthatod hogy milyen modellek vannak/voltak még gyártásban az adott időben. Ezt párszor megcsinálod és utána már megmarad ez a tudás és ránézésre tudod.

Én a buszokkal vagyok kifejezetten hadilábon. Talán még a márkát eltalálom, de a típust sokszor inkább meg se próbálom meghatározni.

Bónusz:

16148861568_aca92e131c_b.jpg

4